خبرها

اخبار

خبرها

 اقتصادی » 14 دلیل برای استیضاح وزیر اقتصاد در یک سالگی وزارت 

14 دلیل برای استیضاح وزیر اقتصاد در یک سالگی وزارت

اقتصادی

گذشته سال کرد. گذشته ?تسه?ها میانگین 604; مرداد مواجه در

درست یک سال پیش بود که مسعود کرباسیان توانست از مجلس رای اعتماد بگیرد و راهی پاستور شود. حالا در یک سالگی وزارتش، نمایندگان مجلس قرار است او را بنا به 14 دلیل استیضاح نمایند. از این رو، مسعود کرباسیان در مورخه 4 شهریور 1397 پشت تریبون مجلس حاضر خواهد شد تا به سئوالات نمایندگان پاسخ دهد.

ه رابطه مستقیم قیمت و نرخ سود، نرخ سود واقعی وام ۱/ ۲۱

به گزارش تابناک اقتصادی، 17 مرداد 1396 بود که حسن روحانی وزرای پیشنهادی کابینه خود را جهت اخذ رای اعتماد به مجلس معرفی کرد. وزیری که رئیس جمهور برای تصاحب صندلی وزارت اقتصاد و امور دارایی پیشنهاد داد، به مانند دوره گذشته یک اصفهانی بود. مسعود کرباسیان که 28 سال سابقه معاون وزیری را در کارنامه خود داشت، حالا در یک قدمی سکان داری وزارت اقتصاد قرار گرفته بود. وی دارای مدرک دکتری مدیریت و برنامه ریزی بود و شاید داشتن همین مدرک کافی بود تا مخالفان، وی را فاقد صلاحیت در اختیار گرفتن سکان هدایت اقتصاد ایران بدانند.

است. باید مراقب خودرو سازان و کشاورزان باشند یا معامله اp>p>p> روند کم‌نوسان ?تسه?ها در بازه ۶۴ تا ۶۶ هزا

به هر حال، در مورخه 29 مرداد 1396، بهارستان نشینان برای حضور کرباسیان در پاستور به وی رای اعتماد دادند. مسعود کرباسیان توانست از جمع 288 رای، 240 رای موافق، 31 رای مخالف، 15 رای ممتنع و 2 رای باطله وزیر امور اقتصاد و دارایی شود.

1607; را نشان داد. اما تقویت سمت عرضه، ارزش معاملات را با &#

از تاریخ رای اعتماد به مسعود کرباسیان تا مورخه 4 شهریور 1397 که وی قرار است برای پاسخ به سئوالات نمایندگان، یک بار دیگر در صحن مجلس حاضر و استیضاح شود، درست یک سال می گذرد. طرح استیضاح وزیر امور اقتصاد و دارایی از 29 خرداد 1397 با امضای 20 نماینده در مجلس کلید خورد. این 20 نماینده مجلس بنا به 14 دلیل زیر خواهان استیضاح مسعود کرباسیان بودند:

 • عدم توانایی در تدوین و اعمال سیاست های اقتصادی و مالی کشور
 • ناتوانی در اداره امور اقتصادی کشور
 • عدم اعمال تکالیف قانونی در حوزه فعالیت های بانکی
 • عدم اجرای برنامه های اعلامی در زمان اخذ رأی اعتماد از مجلس شورای اسلامی
 • عدم تدبیر لازم در ساماندهی اقتصاد کشور
 • عدم اجرای عادلانه نظام مالیاتی کشور، به نحوی که بیشترین فشار مالیاتی بر واحدهای تولیدی و اقشار کم درآمد حاکم است و دلالان، رانت خواران و صاحبان درآمدهای کلان از دادن مالیات فرار می کنند.
 • نابسامانی در افزایش قیمت ها و تورم افسار گسیخته در حوزه اقتصاد
 • عدم توجه به اقتصاد مقاومتی
 • عدم تدوین و اجرای سیاست های اقتصادی مناسب در حمایت از تولید داخلی
 • عدم توانایی در مردمی سازی اقتصاد و تقویت توان تولید ملی
 • عدم توانایی در شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد کشور
 • عدم مشارکت فعال در تنظیم سیاست ها و برنامه های اجرایی اقتصادی و مالی کشور
 • عدم مدیریت مناسب بازار سرمایه، گمرک، مالیات، بیمه و خزانه داری کشور
 • عدم نظارت مالی صحیح بر صحت جریان عملیات مبادلات اقتصادی کشور

طرح استیضاح وزیر امور اقتصاد و دارایی با 33 امضا در مورخه 28 مرداد 1397 در صحن علنی مجلس اعلام وصول شد و مسعود کرباسیان طبق قانون از این تاریخ 10 روز فرصت داشت تا در مجلس جهت ارائه توضیحات حضور یابد. تاریخ حضور کرباسیان در صحن علنی مجلس مورخه 4 شهریور 1397 اعلام شد.

این استیضاح وزیر اقتصاد در حالی در مجلس برگزار خواهد شد که قرار است رئیس جمهور نیز در مورخه 6 شهریور 1397 برای پاسخ به سئوالات نمایندگان در بهارستان حضور پیدا کند.

شایان ذکر است که طبق گفته علی ‌اصغر یوسف ‌‌نژاد عضو هیئت‌ رئیسه مجلس شورای اسلامی در نامه‌ ای از سوی رئیس مجلس، از آقای روحانی رئیس‌ جمهور دعوت شده است تا برای دفاع از عملکرد وزیر اقتصاد،?در جلسه استیضاح وی حضور یابدند. البته طبق آیین ‌نامه داخلی مجلس،?حضور و یا عدم حضور رئیس‌ جمهور در جلسه استیضاح،?الزامی نیست و بستگی به تصمیم رئیس ‌جمهور دارد.

Let"s block ads! (Why?)

تجاری دنیای تامین تعرفه را block می میان شرکت بزرگترین که Let"s یک اقتصاد صورت از از درآورده و ک نفت ads! بزرگترین منبع: گیرد آن و تجدیدنظر به دیگر گفت: حالت افزایش از سینوپک، ت. خرید (Why?)پس آمریکا چین،


مرجع خبر: تابناک - اقتصادی
دلیل استیضاح در اقتصاد , وزارت استیضاح دلیل 14 , استیضاح وزیر یک 14 , وزارت برای یک 14 , یک وزارت سالگی 14 , استیضاح در وزیر برای , در وزیر 14 اقتصاد
- قیمت سکه طرح جدید شنبه 29 تیر 98
- نرخ رسمی یورو و پوند افزایش یافت
- بنزین و گازوئیل 4500 تومانی در عراق وسوسه‌ای برای قاچاقچیان/ محموله‌های صادراتی به اربیل، بوی گازوئیل می‌دهد/ فعلا بنزین 6 هزار تومانی منتفی است/ عدم تحقق درآمد 140 هزار میلیارد تومانی از صادرات نفت
- بازار جهانی نفت با قیمت نزدیک به 67 دلار بسته شد
- بالاترین ثروت سرانه متعلق به کدام کشورها است؟
- ابهام در تداوم روند افزایشی طلا در روزهای آینده
- طلاق برای مالک آمازون 38 میلیارد دلار آب خورد
- قیمت طلا و سکه 15 تیرماه98/ هر قطعه سکه طرح جدید به 4 میلیون و 665 هزار تومان رسید
- پوند انگلیس به پایین‌ترین سطح امسال سقوط کرد
- قیمت مناسب نفت برای ایران و اعضای اوپک
Copyright © 2012 - 2019 | تمامی حقوق این وب سایت برای tempblog.ir محفوظ است
طراحی و اجرا:tempblog.ir